Uudised » Koondise uudised » Saalihokikoondis MM-finaalturniirile pääsemisest kahe võidu kaugusel

Eesti meeskond sai kodusel valikturniiril teise võidu alistades 9:3 (3:0, 5:1, 2:1) Hollandi. Võit vormistati esimese kahe kolmandikuga, kuid mängu lõpus haaras initsiatiivi Holland.

„Viimaseks kolmandikuks olime üle saanud meid mängu alguses kammitsenud aukartusest tugevama vastase ees. Seisul 8:1 polnud meil enam midagi kaotada ja mängisime pingevabalt,“ sõnas Hollandi poolel ühe värava ja resultatiivse sööduga panustanud Jeroen Bart.

Eesti mängis valdavalt siiski kiiret ja enesekindlat mängu ning pani vastase surve alla avavilest. Esimene värav sündis kohtumise 33 sekundil, kui kodumeeskonna skoori avas Andreas Wöiduma. Eesti ründemängija, kes valiti ka meie meeskonna parimaks, märkis, et kolmas kolmandik kaotati oma rumalate vigade tõttu. „Võtsime mitu 2-minuti karistust ja andsime sellega võimaluse Hollandile.“ Tänase võiduga hoiab Eesti saalihokikoondis ennast kindlalt MM-finaalturniiri kursil.

Turniiri kolmandas kohtumises läheb Eesti vastamisi Belgiaga. Pall pannakse Kalevi spordihallis mängu kell 19. Kaks viimast ja otsustavat valikmängu peab meie meeskond laupäeval ja pühapäeval, kui ollakse vastamisi Poola (3.02 kell 17) ja maailmameister Soomega (4.02 kell 15).

Teistes tänastes mängudes alistas Poola seisuga 9:2 Belgia ning Soome võitis ülivõimsalt Liechtensteini. Põhjanaabrid tegi mängu jooksul 98 pealeviset, millest 24 lõppesid väravaga. Liechtensteinil ei õnnestunud skoori avada. Lõppseis Soome poolt vaadatuna 24:0.

Detsembris Prahas peetavale MMile lunastavad pääsme siinse turniiri kaks paremat ja nelja Euroopas toimuva valikturniiri kaks paremat kolmanda koha meeskonda. Eesti on MM-pääsmest kahe võidu kaugusel.

Delfi Spordis näha Eesti meeskonna väravad

Reedel kell 19 algav Eesti- Belgia kohtumine on Delfi Spordis eestikeelsete kommentaaridega nähtav siit!