Uudised » Koondise uudised » Ülevaade Eesti- Kanada mängust

Oma esimeses mängus U19 MM- il Hamburgis võitis Eesti koondis põnevas mängus Kanada 10-9 (4-2, 2-1, 4-6).
Mängu esimestel minutitel olid Eesti poisid natuke närvilised ning neil oli vaja aega, et mängu sisse tulla. Pärast seisu 1-1 läks Eesti 2-1 juhtima ja pärast seda suurendas Alex Kark seisuks 3-1 karistuslöögiga. Esimene kolmandik lõppes 4-2 Eesti kasuks.
Teisel kolmandikul suurendas Eesti oma eduseisu ja sai ka mitu korda võimaluse enamuses mängida. Kanada mängis väga agressiivselt ja füüsiliselt. Kogu mängu nad proovisid väga jõuliselt mängida ja said 60 mänguminuti vältel ka 14 trahviminutit.
Viimase kolmandiku esimestel minutitel läks Eesti 7-3 ette ja pärast seda kujunes mäng lahtiseks ning mõlemad meeskonnad lõid mitu väravat.
Viimastel minutitel suurendas Kanada tempot ja Eesti koondise kaitsevigade tõttu said põhjaameeriklased seisu isegi 9-10 peale. Eesti poisid pidasid kõvasti vastu ja meie koondis sai esimese ametliku võidu alates 2011. aastast.

Teises mängus B-divisjoni C-alagrupis võitis korraldaja Saksamaa 8-1 Sloveenia. Kolmapäeval kell 20.00 kohtub Eesti turniiri peahallis Saksamaaga.

EESTI - KANADA: 10-9 (4-2, 2-1, 4-6)
Eesti väravad: 4 - Tanel Kasenurm, 2 - Alex Kark, Sven Uue, 1 - Kaspar Kallion, Kaspar Virkus
Eesti väravasöödud: 3 - Kaspar Kallion, 1 - Alex Kark, Sven Uue, Kaspar Virkus, Ville Villenthal, Ingvar Junolainen
Eesti karistused: 2 - Sven Uue