Uudised » Koondise uudised » 3v3 MM-il jõudsid Eesti koondised veerandfinaalidesse, jäädes jagama kohti 5-8

Lahtis peetavatel saalihoki uue 3v3 formaadi MM-il jõudsid Eesti koondised veerandfinaalidesse, kuid poolfinaalide uksed veel ei avanenud.

Meeskond võitis alagrupis Saksamaa 10:3, Ukraina 13:6, Burkina Faso 19:0 ja viigistas 9:9 (!) Soome esindusega.

Edasi võideti Poola 11:4 ja siis mindi poolfinaali koha eest vastamisi suurfavoriit Rootsiga. Väga haaravaks kujunenud kohtumises oli Rootsi peatselt ees juba 4:0, kuid seejärel haaras ohjad Eesti, minnes 5:4 juhtima. Seejärel jätkuski kõik juba Eesti vedamisel, kes pidevalt mõne väravaga eduseisu kasvatas. Mängu lõpus võttis Rootsi raskustega siiski oma ja Eesti pidi vastu võtma 8:12 kaotuse.

29 meeskonna seas 5-8. koha jagamise saavutanud koondmeeskonnas mängisid treenerite Risto Lalli ja Marko Saksingu juhendamisel Stenver Savi, Egert Unga, Rasmus Randoja, Sander Savi, Margus Rosin, Ken Pähn, Tanel Kasenurm, Mathias Einamann ning väravavahid Karl-Erik Kruusmaa ja Kristen Kurval.

Naiste koondis saavutas 13 tiimi konkurentsis samuti 5-8. koha jagamise.

Alagrupis võideti Holland 6:1, Tšehhi 6:5 (!), kuid kaotati Šveitsile 3:8. Veerandfinaalis oli tugevam Saksamaa 11:4.

Naiskonda kuulusid Milja Alanko, Reti Väärt, Nelli Alanko, Liina Luih, Kadre Lahtmets, Reelika Liiv, Johanna Siling, Stella-Maria Link ja väravavahid Lotta Peedimaa ning Saskia Ormak, treener Marko Virtanen ja füsioterapeut Caris Helena Kaup.

Rahvusvaheline alaliit IFF otsib uue 3v3 MM-iga võimalusi olümpiaprogrammi pääsemiseks. See ei tähenda, et põhiformaadist 5 väljakumängijat+väravavaht (suurearvuliselt 20 mängijat + abilised+ varud) loobutakse. Kuigi ollakse ROK-i täisliikmed, on seni probleemiks olnud liigne Euroopa-kesksus. Eriti aga suured koosseisud, mis tähendavad suuri vastuvõtumahte ja sportlaskvoote.