Uudised » Koondise uudised » Naiskond kaotas napilt finaalikoha võitnud Hollandile

Poznanis peetud saalihoki MM- valikturniiril olid vastamisi seni kõik kohtumised kaotanud Eesti ja Holland.
Mäng lõppes Eesti kaotusega 4:5 (0:2; 2:0; 2:3), mis tähendas kahe parema neljanda koha saavutanud Euroopa naiskondade valikturniiride arvestuses, et Holland tagas selle võiduga pääsu detsembrikuus Soomes toimuvale 16 naiskonna MM- finaalturniirile.
Eesti naiskond oli 17 minutit enne kohtumise lõppu eduseisus 3:2 ja 8 minutit enne lõppu 4:3, kuid lõpusireeni kõlades juhtis Holland 5:4.
Eesti väravate autoriteks olid mängu parimaks tunnistatud Kati Kütisaar (sööt Kristel Kopel), Liina Luih (Katrin Kivirand), Ia Kaugesaar (Kati Kütisaar) ja Edith Pärnik (Ia Kaugesaar).
Seega kujunes valikturniiri lõppjärjestus täpselt selliseks, nagu oli naiskondade maailmareitingute järjestus enne selle algust: Rootsi (1), Poola (7), Saksamaa (8), Holland (14), Eesti (18).

Naiskonna reisikulusid aitasid kanda Eesti Kultuurkapital, AS SOVEK ja SM Viimistlus Baltic OÜ!