Uudised » Teated » Mobiilirakendus HOIA

Sotsiaalministeerium saatis info uuest mobiilirakendusest Kultuuriministeerumile, kes omakorda lähetas selle alaliitudele. Avaldame selle muutmata kujul. 

Tere!

Sotsiaalministeerium koos partneritega on lisameetmena välja töötanud HOIA mobiilirakenduse, mida palume ka oma ürituse külastajatele tutvustada. Rakendus täidab oma eesmärki siis, kui võimalikult paljud inimesed selle kasutusele võtavad.

Olulisem rakendusega seotud info on koondatud veebilehele https://hoia.me.

Teile on suur palve aidata üleskutset levitada oma kanalite, kõneisikute ja sportlaste kaudu, et info rakenduse kohta jõuaks kõikjale, kus inimesed üksteisega kohtuvad. www.hoia.me lehel on olemas ka plakatite trükifailid, neid saab siis ise välja printida lingilt Kommunikatsiooni tööriistad.

Ühtse visuaalse kommunikatsiooni tarbeks oleme loonud kommunikatsiooni tööriistade komplektis ka sotsiaalmeedia kujundused. Selleks, et iga organisatsioon või inimene saaks teha isiklikumat laadi üleskutse või põhjenduse äpi kasutamiseks Facebookis või Instagramis on valminud postituste põhjad Canva keskkonnas. Logides Canva keskkonda sisse Google’i või Facebooki kaudu on võimalik kujundatud põhjadele oma sõnum kirjutada ning see siis keskkonnast alla laadida.

Eesti keeles: 

Vene keeles:

·         Facebooki postitus RUS
LINK: https://www.canva.com/design/DAEFVmrD1t0/6M56LanFJD2Ji01LcFkNZA/edit

Oluline on panna inimestele südamele, et see on see panus, mida igaüks meist saab anda, et vähendada nakkuslikke kontakte ja aidata sellega piirata viiruse levikut, et võiksime jätkata võimalikult harjumuspärast ja piiranguteta elu. Teeme selle ühise pingutuse ja näitame, et Eesti on jätkuvalt üks äge digiriik. 

Ühtlasi saadan meie põhisõnumid (juhul kui mõni kõneisik vajab):

  • Eesti oma koroonaäpp on nüüd kõigile Eesti inimestele allalaaditav nii Google Play kui App Store'i kaudu.
  • Riigi ja 12 Eesti ettevõtte - Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics ja ASA Quality Services OÜ koostöös on loodud koroonaäpp teavitab inimest, kui ta on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.
  • Koroonaviiruse ennetamiseks efektiivseim meede on püsida haigena kodus, järgida kõiki hügieenireegleid ja hoida turvalist vahemaad. Kuime soovime aga oma harjumuspärase eluga jätkata, liikuda ühistranspordiga, reisida, külastada avalikke asutusi, käia tööl ja õppida kontaktõppes, siis tõenäoliselt ei ole meil alati võimalik teistest inimestest piisavat distantsi hoida.
  • Terviseamet jätkab oma igapäevast tööd nakatunute ja nende lähikontaktsete tuvastamisel. Koroonaäpp on üks täiendav tõhus vahend selleks, et võimalikke nakkuslikke kontakte vähendada ja viiruse levikut pidurdada.
  • Selleks on oluline, et võimalikult paljud inimesed selle endale alla laadiksid ja seda kasutaksid.
  • Äpp teavitab inimest juhul, kui tema telefon on olnud hiljem positiivse koroonaviiruse proovi andnud inimesele tema nakkusohtlikul ajal lähemal kui 2 meetrit vähemalt 15 minutit.
  • Koroonaviiruse eripära on see, et ta levib ka siis, kui inimene ei tunne end haigena. See tähendab et inimene võib olla nakkusohtlik ka siis, kui tal sümptomeid veel tekkinud ei ole. Seetõttu on viiruse leviku tõkestamiseks lähikontaktsete tuvastamine ja teavitamine kriitiline.
  • Kuna haigestunud inimesel endal on võimatu meenutada inimest, kellega ta mõnes restoranis või bussis lähikontaktis oli, siis siin tulebki appi koroonaäpi automaatne teavitus - telefon jätab anonüümselt ja krüpteeritult telefoni mälusse kõik kokkupuuted teiste äpi kasutajatega.
  • Kui mõni äpi kasutaja haigestub, märgib ta end, st oma koodi, nakatunuks ning teiste kasutajate telefonid – kes on selle koodi meelde jätnud – teavitavad oma kasutajaid võimalikust lähikontaktist. Nii suudabki äpp teavitada ka neid inimesi, keda nakatunu ise ei pruugi teadagi.
  • Erilist tähelepanu on rakenduse arendamisel pööratud selle turvalisusele ja inimeste privaatsuseleäpi kasutamisel. Riik, rakendus, rakenduse tootja või telefoni tootja ei saa kunagi teada, kes kellega lähikontaktis oli.
  • Telefonid suhtlevad omavahel Bluetooth raadiosignaalide abil, vahetades omavahel koode, mis ei ütle äpi kasutajate kohta midagi. Äpi kaudu ei laeku riigile mingit infot lähikontaktsete identiteedi kohta.
  • Hoiame ennast ja oma lähedasi. Äpi kasutamisega aitame privaatselt ja turvaliselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele.
  • Kui hoolid enda ja oma lähedaste ning kogu Eesti heaolust, siis on sul võimalik äpi kasutamisega palju head teha.
  • Jaga infot ka oma sõpradele ja lähedastele ning vajadusel aita neid äpi paigaldamisel.

Lisaküsimuste korral võtke julgesti ühendust.


Päikest ja tervist
Merilin Vernik
Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakond
+372 56 223 223

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |